Siz Hangi Rolü Seçtiniz?

Eski ev fotoğrafıHiçbir şey boşuna yaratılmamış bu hayatta. Bazısı yeniyken, bazısı eskiyken, bazısı küçükken bazısı olgunken kıymetli ama bir şekilde kıymeti oluyor. Tabi ki her şeyin kıymeti zamanında anlaşılamayabiliyor.

Yazmaya kalksak bitiremeyeceğimiz kadar çok nimetle sarılmış etrafımız belki de çok olması ve hep olması bizi alışılmış hissetmeye, duyarsızlaşmaya sevk ediyor. Tabi ki bu durum da mutsuzluğa ve arayışlara yöneltiyor.

İyi bakmak, iyi düşünmek lazım.  Bir anlık düşünce hatası, bir anlık davranış ömür boyu kaç kişinin hayatını değiştirebiliyor. Pişmanlıklarsa yıllarca sürebiliyor. Her an geçip gidiyor zaten önemli olan o anı farkında olarak değerlendirebilmek ve geriye güzel anılar bırakabilmek.

Hayatımız film, video ve fotoğraf karesine yansıyan bir anlık görüntüye benziyor. Bizim için filmin heyecanlı anları, mutluluk, üzüntü, korku gibi etkileyici duyguların yaşandığı anları farkındalığımızın yüksek olduğu kesimler oluyor. Filmin bitişi ve olumlu olumsuz mesajları derin etkiler bırakabiliyor.

Aynen o izlediklerimiz gibi hayat da farklı senaryolarla bir sürü insanın birbirine etkileriyle şekilleniyor. Kendimize seçtiğimiz rol nedir, bir kere yaşayıp gideceğimiz ve ne zamana kadar kalacağımızı bilmediğimiz bu dünyada nasıl yaşıyoruz? Başkalarına göre mi, kendimize göre mi, seçtiğimiz hayatı mı, başkalarının seçimlerini mi, hüznü mü, azmi mi… Neleri yaşıyoruz?

Yarın hayata veda etsek acaba neleri yarım bıraktığımıza, neleri yapmadığımıza, neleri söylemediğimize ya da neleri söylediğimize pişman olurduk? Bir sürü güzel hayat hikayesi var okuyabileceğimiz, izleyebileceğimiz ve bir sürü başarı hikayesi bunlar insanı motive ediyor ve düşündürüyor. Herkesi motive eden faktör aynı değil tabi ki o nedenle herkes kendini motive eden yöntemi bularak elinden gelenin en iyisini yapmak için yola koyulabilir. Önemli olan azmetmek ve çalışmak. Sonrası tevekkül.

Bir sürü insanın hayatında izimiz var isteyerek ya da istemeyerek bırakıyoruz. Sözler, yazılar, tavırlar ve bir sürü iletişim mesajı veriyoruz çevremize. Karşımızdakine yapacağı etkiyi her zaman tahmin edemeyiz. İnsanlar bizi düşününce gülümsesin, özlesin, hayırla yad etsin.  Geriye hoş seda bırakalım. Herkese başarı, huzur, mutluluk dolu bir hayat dilerim.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: