Kapanan Kapı, Hayra Açılan Kapıya Vesile Olabilir, Bırak Zaman Göstersin!

Hüzünler ve ayrılıklarla dolu bu dünya hayatı… Her ayrılık, her hüzün insanı derinden sarssa da ayakta durmak ve hayata devam etmek gerekir. Yol uzun, meşakkat çoktur bu dünyada ve zorluk karşısında en doğru şekilde davranabilenler güzel sonuç alacak.

yaprak

Bazıları olanlar için başkalarını suçlar, bir şeyleri kırar hırsını başka şeylerden çıkarmak ister ama bu çözüm değildir.

Adalet ya da güzel sonuç ne zaman elde edilir bilinmez. İnsana düşen elinden gelenin en iyisini yaparak doğru davranışlar sergilemektir.

Kişi kimlerle, ne tür olaylarla karşılaşacağını bilemez ve bunlar hesaplanamaz da. Her şeye rağmen sevmekten ve güzel ameller işlemekten vazgeçmemeli insan. İnsan olmak bunu gerektirir.

Yaralar alırız, iz kalır, acı çekeriz, unutamayız ama bütün yaşadıklarımızın anlamları vardır ve bize kazandırdıkları üzerine yoğunlaşarak doğru dersi alıp yolumuza devam etmeliyiz. Bazen olayların altındaki nedenleri görmek kolay olmaz, aciziz. Ama en azından sürekli olumsuz yanını düşünerek kendimizi yıpratmamalıyız. Olumsuzluklar sürekli bizi aşağıya çeker ve doğru mukayese yapma yetimizi kaybetmemize neden olur.

Başkalarının olumsuz ya da alakasız yorumlarını her zaman ciddiye almamak gerekir. Gerekeni filtreleyerek alalım. Değerlendirme yapmadan karamsarlık tuzaklarına takılmayalım.

Bazen şer gördüğümüz şeylerde hayır oluyor biz bilemeyiz. Bazen anlamamız sağlanıyor ama bazen hiç bir şey anlayamıyoruz. Her kapanan kapı kötü anlama gelmediği gibi; hayatta yüzümüze kapandığını sandığımız kapılar belki daha iyisinin açılması için bize sunulmuş fırsattır. Önyargılı olmadan sabırla ve olumlu düşünerek seyredelim hayatı. Bu hayatı bir kez yaşama şansımız var ve ömür hızla geçiyor. Bir kez daha deneme ya da baştan alma fırsatımız olmayacağına göre ne başkalarına göre ne de kendi eksik yanlarımızın tuzaklarına göre yaşamayalım. Elimizden gelenin en iyisi ve zamanı dolu dolu kullanmak en güzeli. Herkese ayrılan zaman farklı ve yarın ne kadar zamanımız olacağını bilemiyoruz. Şu belirsiz dünyada sonsuz güvenle, rahatça yaşayabileceğimizi sanmak hata olur. Her an ölüme de yaşamın dinamikliğine de hazır olmak için engel olan yük neyse ondan kurtulup silkinerek yola en gerekli hafif şeyleri alarak devam etmek gerekir. Yarın ola hayrola. Umarım pişmanlık değil de mutluluk verecek yarınlar bırakalım geride ve gelecek de umutlarla bizi beklesin. Güzel, afiyetli yarınlara…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: