Sekiz Saniye

FİLM 8 saniyeFilmde başrolü oynayan Esra İnal’ın gerçek hayatta yaşadıklarından derlenmiş olan 8 Saniye filmi oldukça ilgi çekici.

Filmde Esra’nın küçüklüğünden beri yaşadığı gel gitler, çıkmazlar, bilinmezlikler, mücadeleler ele alınıyor.

Esra küçüklüğünden beri farklı rüyalar görüyor ve etkilenerek uyanıyor. Zamanla gerçek ve rüyalar birbirine karışmaya başlıyor. Geceleri rüya görmekten korktuğu için uyku problemleri başlıyor. Durumunu anlatmaya çalışsa da etrafındakiler pek ciddiye almıyor ya da anlayamıyor. Anlaşılamamak ve iletişim kuramamak Esra için hayatı yaşanmaz hale getiriyor.

sekiz saniye esra inal

Kendini anlama çabasındayken, onu anladığını düşündüğü erkeklerle yaşadığı problemler ve geleneklerle içindeki asi kızın mücadelesi, kendini ifade etme çabası ve başından geçen bir sürü olumsuz olayın hayatını ve düşüncelerini nasıl değiştirdiği anlatılıyor.

Sevdiği, güvendiği erkeklerin onu derinden yaralaması sonucunda nasıl davrandı? Hayatının kopma noktaları nelerdi? Yaşadıkları ona neler kattı? Hayatı nasıl devam etti?

Bu sorular hayatınızda cevap bulmayı bekliyorsa ve bir yol bulmak istiyorsanız, bu filmde siz de kendinizden bir şeyler bulabilirsiniz.


rüyada çamura batmak
Zorluklar bağrınızı yumruklamadıkça çelik gibi bir bağıra sahip olamazsınız sözü geliyor aklıma bu filmi düşündüğümde.

Esra bir sürü zorlukla beraber hayatına farklı bakış açıları, farklı anlamlar getiriyor.

sekiz saniye

Her şeyin bir plan doğrultusunda olduğunu başımıza gelen her şeyin bir sebebi olduğunu, doğru anladığımızda yaşadıklarımızın aydınlatıcı olabildiğini çok güzel anlatıyor film ve güzel mesajlar veriyor. Ayrıntılı anlatmak istemiyorum ama filmden sonra merak edip araştıracağınız kitabı da okumanızı tavsiye ederim. Dört anlaşma isimli kitap; üzerine düşünülmesi ve yaşanması gereken güzel bilgiler içeriyor.

 

dört anlaşma

Kendi içine dönüp düşünmeyi, rüyalarını kontrol etmeyi, kendi ayakları üzerinde durmayı ve içindeki gücü keşfediyor.

Özellikle filmin sonunda buradan bir kişiyi affederek çıkın demesi beni yeniden düşünmeye ve bir kere daha herkesi severek, umutla hayata devam etmeye yönlendirdi.

Filmde eleştirilecek ve bana uymuyor denilecek bölümler olabilir ama genel olarak etkileyici ve ders verici bir film olarak görüyorum. Filmi içtenliğinizle izlemenizi, hayatınızı ve düşüncelerinizi bir kez daha gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: