Çocuklarla Seyahat Etmek

seyahat çantası

Seyahat; gidilecek yerin mesafesine, kalınacak süreye, kaç kişiyle olduğuna göre hazırlıkları değişen bir süreçtir. Çocuklarla seyahat ise ayrıntılı düşünülmüş, iyi planlanmış olmalıdır.


Seyahat Çantası Nasıl Hazırlanır?

Kaç çocuk varsa ona göre kaç çanta hazırlanacağı belirlenmelidir. Çocuklara ayrı ayrı sırt çantası hazırlamak ve ayrıca valizler almak iyi olacaktır. İklim şartlarına ve kalınacak süreye uygun kıyafetler hazırlanarak valize koyulmalı, şahsi eşyalar, yolculuk esnasında lazım olabilecekler, el altında bulunması gerekenler sırt çantalarında bulundurulmalıdır.

Çocuğun Sırt Çantasında Neler Olmalıdır?

Çocuğun sırt çantasında yiyecek, atıştırmalık bir şeyler olmalı, içme suyu,seyahatte çocuk resim çizmek için defter, boyama kitabı, kitap, kulaklık, mp3 veya bilgisayar gibi çocuğun sıkıldığında izleyeceği, dinleyeceği şeyler için gerekli malzemeler, üşüme ihtimaline karşı giysi, battaniye gibi gerekli eşyalar, uyku için yastık bulundurulmalıdır.

Çocuğun temel ihtiyaçları göz önünde bulundurulmalı ve gerekenler güzelce yerleştirilerek yanında götürülmelidir. Bunun yanında çocuğun sıkılmaması için ilgi alanına uygun ve dikkatini çekebilecek oyuncak, defter, kitap, video gibi yolculuğunu renklendirecek eşyalar alınmalıdır.

Seyahatin zorluğu yanında çocuklara kazandırdıkları da gözardı edilmemelidir. Görmek, gezmek çocuğun keşfederek öğrenmesini sağlar, heyecanını muhafaza etmesini ve sosyalleşmesini sağlar. İlerleyen dönemlerde ailesiyle ve bireysel olarak seyahat edebilmesi kolaylaşır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: