İnsan Umutlarla Yaşar

dünyayı seyrederken

Bazen umut ışığı çok parlak görünür ve hemen peşine takılıp gitmek isteriz. Umut bizim için çok önemlidir. Umudu kaybetmek çok şeyi kaybetmemize neden olur. Hayatımızda her türlü olumsuzluğa karşı umut bizi ayakta tutar.

İnanmak, sevmek, umut gibi bize yaşama azmi ve güç veren duygulara sığınarak ileriye dönük adımlar atarız. Üzerimizde ağır yükler, olumsuzluklar varken umut ve olumlu düşüncelerle güçleniriz.

Her elimizi attığımız şeyde başarılı olamayız ama bir ümit insana deneme gücü verir. Başarmaktan daha önemli olan çabalamak ve elimizden gelenin en iyisini yapmaktır.

Her şeye rağmen yeni umutlara sahip olabilmek ve yeni kapılar açmak bizim elimizde, tamamen istediğimiz gibi olmasa da gidişatı değiştiren bizim duygularımız, çabalarımız, inançlarımız ve pes etmememiz gibi faktörlerdir.

Dış faktörler önemlidir ama en önemlisi içimizde olup bitenlerdir. Bakış açımız, düşünce ve duygularımız bizi dış etkenlerin saldırılarından korur ve doğru olanı yapmak için güçlü durabilmemiz için bize güç verir.

Siz kırılmak istemezseniz ya da kalkanınızı takınırsanız kimse sizi kıramaz. Toplumsal bakış açısı, psikolojik durumunuz, deneyimleriniz, yaşınız gibi bir çok faktör bizim olaylar karşısında nasıl duracağımızı belirler. Bizi biz yapan da bunlardır. Bu faktörler değiştiğinde verdiğimiz tepkiler de değişir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: