Kabuğunu kırma zamanı

Kabuğunu kırmak

Hayat mücadelemiz kendimize özgüdür. Bazen paylaşanlar, bizimle aynı zaman diliminde yanımızda olanlar olsa da herkes kendi amel defterini kendi oluşturuyor.

Yıllarca bir bakış, bir selam ile de olsa hayatımıza girip çıkan bir çok insan hikayemize katkı sağlamıştır. Etrafa bakışımız, sevgimiz, nefretimiz; insanlarla ilişkilerde deneyimlediğimiz iyi ya da kötü şeyler sonucu oluşmaktadır.

Her şeye rağmen iyi bir insan olmayı seçenler için olumsuz yaşantılar, ders almaya yarar. Başkasına kötülük yapmak için fırsat kollamaz. Başarısızlıkları da neyi yanlış yaptığını düşünerek daha iyi olabilmek için çabalamasını sağlayan motivasyon aracıdır.

Bazı anlar yıkar insanı, başaramayacağını düşünüp güçsüz kalmasına neden olur.  Ama önemli olan hayatının çoğunda nasıl olduğudur. Yıkıldığında düzelebilen, gücünü toplayıp ayağa kalkabilen için hayat güzeldir.

Bazıları kendini toplamayı başaramaz, yaşadıkları karşısında duygularını kontrol edemez. Affetmekte, öfkesini yenmekte, olumsuz duygularının etkisinden kurtulmakta zorlanır ve başkalarını suçlar.  Bu durumda olan insanlar ve etrafındakiler için hayat zorlaşır.

Herkes farklı şekillerde imtihanlarla uğraşıyor şu dünyada ve önemli olan imtihanlarla nasıl mücadele ettiğimiz ve sonucunda hayata nasıl devam ettiğimiz.

Hayat devam ettiği sürece elimizden gelenin en iyisini yaparak güçlü kalmaya devam etmemiz ve insanların hayatına güzel katkılarda bulunmamız gerekir. Sınavlar zorsa başarı daha kıymetlidir. Zor imtihanlardan geçiyorsak sabırla güzel şekilde atlattığımızda en başarılılardan olacağız. Allah kaldıramayacağımız yükler yüklemez bize, öyleyse üzerimizdeki yükü en güzel bir sabırla atlatabilmek için çabalamalıyız. Allah sabrımızı arttırsın amin.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: