Sıkıntıdayken Nasıl düşünmeli?

Hüzün dalgası çarptıysa yüreğine, Ya Mevlâ’nı özlemişsindir ya da Mevlâ’n seni.. Mevlâ’yı özleyen gönül ya hüznü bekler, ya da hüzündedir. Bela, gam ve keder Mevlâ’nın sevdiklerine gösterdiği kamçıdır, vurdukça kendine çeker..

Avucunda gül
Dua, güller açtırır gönüllerde

Şuan içinde bulunduğun sıkıntı belki etmediğin duanın sonucudur, şu an içinde bulunduğun güzellikler belki de ettiğin duaların sonucudur.

Şuan yapman gereken; içinde bulunduğun anı en güzel şekilde değerlendirmek ve geleceğine katkıda bulunacak dualar etmek. Geçmiş artık gelemez, gelecekse daha gelmedi.. Şuanın seni çok güzel bir geleceğe ulaştırabilir, o yüzden şuanın değerini bilelim, ‘eğer’ ve ‘keşke’lerle değil de yapmamız gerekenler ve dualarla her anı değerlendirelim inşaALLAH.

Şimdi kendini belki de dünyanın en mutsuz,en sıkıntılı,en çaresiz yada unutulmuş insanı gibi hissediyorsundur ama dikkatle baktığında, düşündüğünde nelere sahip olduğunu ve Allah’ın -karşılığında senden bir şey almadığı halde- sana verdiği, sahip olduğun ne kadar çok şey olduğunu ve sendeki şeylere sahip olamayan ne çok insan olduğunu anlayacaksın. Sendeki derdi nimet olarak görenler olduğunu fark edeceksin…

Umut

Varolan, sahip oldğun tüm şeyleri tek tek düşün, hepsinin tek tek hayatından silindiğni,yokolduğnu hayal et..

Nasıl olurdu??

Allah kimseye kaldıramayacağı yükü yüklemez, üzerimizde taşıyamadığımız bir yük varsa onu biz üstlenmişizdir.

Allah örümceklerin yavrularını bile aç bırakmıyor, akreplerin, yılanların bile ihtiyaçlarını ihmal etmiyor, belki bizim gereksiz gördüğümüz, küçük, sıradan, en ufak varlıkları bile unutmuyor. Böylesi sınırsız bir merhamet, bizim acı çekmemize izin veriyorsa, bunda nice hikmetler gizlidir…

Bizim için müthiş bir gelecek hazırlanıyor demektir.

Sabır ve şükürle o geleceğe hazırlanmazsak kaybederiz.

Kaptanın ustalığı fırtınalı denizde belli olur. Zor işleri başaranlar, zorluklara göğüs gerenler büyük başarılara imza atarlar; Zorluklar göğsünüzü yumruklamadıkça, çelik gibi bir bağıra sahip olamazsınız.

Herkes bizi terk edebilir, unutabilir, bizden vazgeçebilir ama bir tek Allah bizi hiç unutmaz, ihmal etmez ve bizden asla vazgeçmez.

Güneş

Allah(C.C.) hep yanımızdadır. Biz kimin yanında olacağımızı şaşırırsak o zaman yalnız kaldığımızı sanırız.. Ama O, bizi hiç bırakmaz, her sığındığımızda, O’na her dönüşümüzde O’nu yanımızda buluruz..

Gönülden ahh edenin her ‘ah’ına icabet edilmiştir, yeter ki biz sözümüzü gönlümüzün sesi haline getirebilelim..

Allah sıkıntılarımızı, imtihanlarımızı en güzel şekilde atlatabilmeyi nasip etsin, içimize inşirah versin…Allah yar ve yardımcımız olsun Amin..

Selam ve dua ile… . .

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: