Karanlık mı günlerin?

Karanlık gecelere alışkındır insanoğlu, alıştığı düzende bocalamaz. Bilir içinde olduğu durumu, süreci ve olabilecekleri, içi rahattır o yüzden.

Ama hazırlıksızca, bilmiyorsa korkar. Bilinmeyen korkutur. Düşündükçe zorlaşır bilmecesi. Düşünmekten kaçar ya da girdapta boğuşur durur.

Dertler üst üste gelir de gündüzler de kararırsa işte hayat o zaman zorlaşır. Cevapsız sorular, ışık arayışı, içini kemiren düşünceler, çaresizlikler, yalnızlıklar ve daha bir sürü derin duygu kaplar insanı.

Bu dünyada yaşanan onca zulmün, zorluğun ve acının en güzel tarafı GEÇİCİ olması. Hiçbir şey sonsuza kadar sürmez. Fani dünyada elbet geçecek acılar, hüzünler, dertler…

Bir günümüz bir günümüze uymaz, bir anımız başka anlarla aynı olmaz. Değişir, geçer. Bunu bilerek sabırla, duayla güçlenmeliyiz.

Geçmiş ve gelecek arasında bocalayanlar şimdiyi kaçırırlar. Kaygı ve endişe ile zamanı verimsiz geçirmektense şimdiye odaklanıp elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret ederek geleceğe katkı sağlamak elimizde. Sabrı başka zamanlara harcamak yerine şu anı en güzel şekilde değerlendirmek en güzeli. Mutlu günler 🙂

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: