Geç Olmadan Değer Bilmek

Biteceğini bildiğimiz şeyler bizi üzer. Sevdiğimiz şeylerden ayrılmak bizim için çok acıdır. Ancak bir şeyi severken onun uzun ömürlü olmasına da önem veririz. Hayatımızdan kısa sürede çıkıp gidecek olan şeylere bağlanmak istemeyiz ya da bağlanmaktan korkarız.mutlu etmek

Başkasında görüp beğendiğimiz şeylerin de geçici ve yok olacak olan bir şey olduğunu bildiğimizde ister istemez rahatlarız.

Ayrılık ve sonlar bizi üzer ancak olumsuz şeylerden ayrılık ve olumsuz şeylerin sonlanması bizi mutlu eder.

Hayatımızı ele alırsak; filmlerin içinde olanlardansa sonu eksiklerle mi, üzüntülü mü, mutlu mu bitiyor bu bizi çok etkiler. hayatımız da zorluklar içinde ve sıkıntılı geçmiş olabilir ama önemli olan verdiğimiz mücadele ve sonunda nasıl bir halde olduğumuzdur.

Bir sürü sıkıntı içinde de olsak sahip olduğumuz şeyler vardır ve onları fark edip şükretmemiz gerekir. Böylece hem verilen nimetler artacaktır hem de hayatımızı daha kaliteli ve mutlu yaşamamız mümkün olacaktır.

Mutlu olmamızı sağlayan ve yaşamamızı sağlayan neler varsa kıymetini bilmek bizi mutlu eder. Sahip olduğumuz şeyleri daha derinden hissedebilmek için hayatınızda olmadığını hayal ederek işe başlayabilirsiniz. Tek tek silindiğini hayal edin, sahip olduğunuz insanlar, eşyalar, deneyimler, başarılar, sağlık ve maddi –  manevi her ne varsa tek tek yok olsaydı nasıl hissederdiniz?Kaybettiğimizde kıymetlenecek olan her ne varsa onlara sımsıkı sarılalım, kaybetmeden önce kıymetini bilelim ve onlarla mutlu olalım.

Sahip olduğumuz onca şey, sahip olamadığımız bir kaç şey yüzünden gözümüzde değersizleşmesin. Değerli olanlara değerli olduklarını hissettirelim. Bazen saniyeler bile geç olabiliyor. Kıymet bilelim; mutlu olalım ve mutlu edelim. Mutlu yarınlara…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: