Yeni Gün Yeni Umutlar

Günaydın 😊

Güneşten önce uyanınca kendimde bir şeyleri yapma cesareti buluyorum diyordu bir yazar.

Gerçekten öyle, erkenden uyanıp camı açın, gelen temiz havayı derince içinize çekin, vücudunuzu esnetin, gözünüzü kapatıp güne başlarken kendinize huzur verecek şeyler söyleyerek mutluluk ve huzur hissedin. İyi geliyor 🙂

Sabah nasıl uyandığınız, kendinize neler söylediğiniz çok önemli, günün gidişatını etkileyen adım buradan başlıyor. Yine trafik, iş yerindeki sıkıcı insanlar, sıcak hava, kalabalık, yoğun tempo, gürültü, kirlilik, ekonomi, zor bir gün olacak… gibi uzayıp giden bir olumsuz cümleler listeniz varsa her sabah gözünüzün önüne bunları getirip, zihninizde döndürüp güne öyle başlıyorsanız üzgünüm günün bir kısmı düşüncelerinizin sonucuyla yüzleşerek geçecek.

Bugün farklı olsun, bugün güzel ve farklı olacağını düşünün, farklı yollar deneyin, kitap okuyun, bir şeyler dinleyin, dua edin, size enerji veren şeylerle güne başlayın, bu kez mutlu bir gün için bir şeyler yapın.

Yine bir yazar şöyle diyordu: bu dünyada ben istemedikçe beni kimse kıramaz diye bir karar aldım ve o günden beri beni kimse kıramıyor. İnanmış ve alınmayı, kırılmayı bırakmış. Tabi ki öfkelendiren, kıran, yoran insanlar gelecek hayatımıza, zorluklar olacak ama alınmak, kırılmak biraz da bizim algılama biçimimizle alakalı.

O gün enerjiniz düşükse, kendinizi gelecek olumsuzluklara karşı zayıf bırakmışsanız ya da olumsuz bir şeyler yaşamışsanız o gün yapılan en ufak bir şey sizi alt üst edebilir.

Ama aynı olay daha iyi uyandığınız, kendinizi dolu dolu hazırladığınız, güzel şeyler yaşadığınız bir günde sizi o kadar etkilemez.

Sizin o anki modunuz, duruşunuz, düşünceniz olaylara vereceğiniz tepkiyi ve nasıl hissedeceğinizi belirliyor.

Hadi bugün güzel düşüncelerle, güzel umutlarla, güzel dualarla başlayalım güne, her şeye rağmen sevelim, gülümseyelim 🙂 🌹

Mutlu, huzurlu, afiyetli günler dilerim 🙂

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: