Zorluklar üzerine tefekkür

Üç boyutlu resimleri ilk bakışta görmek zordur,herkes kolayca göremez. Görmek için zorlanmak, yaklaşıp uzaklaşmak, gözü şaşı yapıp düzeltmek, görene kadar beklemek, zahmet çekmek gerekir. Sonra bir anda yeni bir alem açılır önüne, suyun içinde yüzer gibi bir şekil yükselir zeminden ve başka bir dünyaya açılırsın.

O güzelliği görmek için öncesinde zorluklara sabretmelisin. Hayat da böyledir önce sıkıntı i, zorluk gelir, eğer sabredersek öyle güzellikler gelir ki ferahlarız, iyi ki sabretmişim dedirtecek ödüller gelir sabrımızın mükafatı olarak. Bu sadece gördüğümüzdür. Göremediğimiz nice nimetler vardır ve çoğu da ötelere saklanmıştır. Bazılarını bu dünyada göremeyiz ve bilemeyiz.

Rahmeti sonsuz Rabbimiz bize o kadar değer veriyor ki bu dünyada verdikleriyle de yalnız olmadığımızı hissettiriyor. Yaptığımız bir iyilikte, bir güzellikte iç huzuru hissetmemiz bile bize güç veren, yaşama azmi veren, bu dünyada verilen bir takım ödüller. Onlar da olmayabilirdi. Ama Allah bizi en iyi bilen ve en güzel şekilde yaşatan, O bizim için en hayırlısını bilir.

Verdiği güzellikleri düşünür, hatırlar ve yazarsak şükredecek ne çok nimete sahip olduğumuzu daha iyi anlarız ve günden güne şükredecek şeyleri daha çok görmeye başlarız.

Mutluluk için de sahip olduklarımızı bilmek ve şükretmek çok önemli

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: